Grecja to bardzo popularny kierunek wakacyjnych wyjazdów. Panuje tam praktycznie zawsze idealna pogoda do tego, aby wypocząć na szerokich i piaszczystych plażach. Wiele osób upodobało sobie szczególnie Kretę ze względu na kilka magicznych miejsc. Co warto tam zobaczyć w trakcie urlopu? Podpowiadamy.

Miasto portowe Chania

Chania to niewielkie miasteczko w którym życie toczy się przez całą dobę. Są tutaj liczne restauracje i kluby nocne. Istnieją niewielkie sklepiki, które oferują unikatowe wyroby odzieżowe oraz rękodzieło, a także niezwykłą biżuterię. Spędzając wakacje w Grecji warto nabyć tutaj kilka pamiątek, które będą przypominać o miło spędzonym czasie w tym kraju. W samym mieście warto zobaczyć przede wszystkim egipską latarnię morską, niezwykle rozbudowany port z licznymi jachtami i statkami oraz Meczet Janczarów. Nieopodal miasta działają także liczne wypożyczalnie samochodów, więc jest to wprost idealne miejsce, aby zaplanować zwiedzanie pozostałej części wyspy.

Zobacz także: https://eklektik.pl/grecja-2022-co-warto-zobaczyc-zwiedzajac-zakynthos/

Wąwóz Samaria

Osoby, które uwielbiają aktywny odpoczynek powinny udać się do znajdującego się we wschodniej części wyspy Wąwozu Samaria. Wspinaczka po górzystym terenie może stanowić nie lada wyzwanie, szczególnie w trakcie sierpniowych lub lipcowych upałów. Jednak widoki oraz liczne zabytki, które można zobaczyć po drodze są warte tego wysiłku i poświęcenia. Cały szlak liczy około szesnastu kilometrów, a na jego przebycie należy wygospodarować co najmniej pięć godzin. Można jednak śmiało powiedzieć, że wiele osób nie wyobraża sobie tego, aby spędzać wakacje na Krecie bez aktywnej wspinaczki. Jest to jedno z najlepszych miejsc na całej wyspie do realizowania tych celów. Dla osób, które chcą odpocząć od słońca, alternatywą jest znajdujący się obok Wąwóz Imbors.

Plaża w Falasarnie

Jedną z najpopularniejszych plaż na Krecie jest ta znajdująca się w miejscowości Falasarna. Co roku przyciąga niezliczone tłumy turystów. Jest to ogromna, zarówno na długość, jak i szerokość, plaża. Każdy więc znajdzie tutaj swobodę, ciszę oraz spokój. Nie zabrakło także licznych ofert związanych ze sportami wodnymi. Przy brzegu można zobaczyć zwłaszcza windsurferów, którzy upodobali sobie to miejsce ze względu na płytką wodę oraz niewielkie porywy wiatru. Ze względu na to, że widoki nie zasłaniają żadne góry, można cieszyć się wyjątkowo spektakularnymi zachodami słońca i niezwykłymi widokami. Sama miejscowość jest bardzo spokojna, nie ma tutaj nocnych klubów oraz głośnych imprez. Planując wyjazd wakacyjny do tego miejsca warto poszukać atrakcyjnych ofert na stronie https://www.traveligo.pl/.