Rower należy regularnie serwisować. Dzięki temu będzie służył przez wiele lat. Tylko fachowy i odpowiednio przeprowadzony serwis sprawi, że rower zachować sprawność. Dobrze działający rower to wygoda podróżowania. Rower, niezależnie czy używany codziennie, czy weekendowo, ulega eksploatacji. Niektóre części mogą ulec zniszczeniu i wówczas konieczna będzie ich wymiana. Kiedy rower należy zaprowadzić do serwisu?

Kiedy serwisować rower?

Zaprowadzenie roweru do serwisu w momencie, kiedy coś się zepsuło to nieodpowiedzialność. Wówczas naprawa nie tylko dużo będzie kosztowała, ale także długo może potrwać. Odpowiedzialny właściciel jednośladu, serwisuje rower przed rozpoczęciem sezonu. Najlepiej robić to w serwisie doświadczonym, jak serwis rowerowy BikeWorkshop. Wówczas będziemy mieli pewność, że rower znajdzie się w dobrych i fachowych rękach.

Sprawny rower zapewnia przyjemność z jazdy. Dlatego też ważne jest, by nawet dobrej jakości rower, posiadający dobrej jakości komponenty, regularnie serwisować. Tylko regularne serwisy roweru umożliwią zachowanie go w doskonałym stanie technicznych przez długie lata. Częstotliwość serwisowania roweru zależy od rodzaju roweru i częstotliwości jego używania. Osoby, które jeżdżą dużo na rowerze, powinny go częściej serwisować.

Od tego, kiedy zaprowadzimy jednoślad do serwisu, zależy też sposób przechowywania. Trzymanie go na balkonie czy w wilgotnej piwnicy, może negatywnie wpłynąć na jego części. Regularna regulacja roweru sprawi, że podróżowanie na nim będzie komfortowe, ale także bezpieczne, a nasz jednoślad niejedno jeszcze z nami przeżyje.

Jak często serwisować rower?

Serwis rowerowy w Bielsku – Białej oferuje przedsezonowe i posezonowe naprawy rowerów, a także doraźne naprawy. Do serwisu warto zaprowadzić rower, gdy hamulce czy przerzutki będą rozregulowane, połączenia śrub niedokręcone, a kierowca będzie skrzypiała. Nie wolno lekceważyć pisków i trzasków w rowerze.

Rower najczęściej wykorzystywany jest w sezonie wiosenno-letnim, ale także jesiennym. Niektórzy pasjonaci dwóch kółek jeżdżą także zimą. Regularna jazda wpływa na eksploatację poszczególnych komponentów. Zaleca się, aby przegląd wykonywać od 30 do 60 dni po pierwszym przejechaniu 300 kilometrów. Raz na dwa lata powinno uzupełnić się olej w hamulcach hydraulicznych.

Kompleksowa troska o rower to także konieczność dbania o napęd, który zaleca się smarować odpowiednimi preparatami średnio co 50-100 kilometrów. Po przejechaniu 1500 kilometrów powinno sprawdzić się stan opon.