Systematyczne treningi są istotnym czynnikiem mającym wpływ zarówno na utrzymanie zdrowej kondycji, jak i osiągnięcie sukcesu sportowego. Chcąc ułatwić sobie realizację zamierzeń, warto zorganizować własną, domową salę treningową, która pomoże nam w konsekwentnym wykonywaniu ćwiczeń. Przestrzeń do aktywności sportowej możemy stworzyć adaptując niemal każde pomieszczenie, garaż, strych, piwnicę, czy przybudówkę. Zdecydowanie ważniejsze od lokalizacji, będzie wyposażenie naszej sali również w odpowiednią nawierzchnię bezpieczną.

Odpowiedni standard bezpieczeństwa

Tworząc salę sportową powinniśmy pamiętać o zapewnieniu warunków odpowiednich do stworzenia i utrzymania wysokiego standardu bezpieczeństwa użytkowania. Ich podstawą będzie m.in. zastosowanie właściwych, gumowych nawierzchni bezpiecznych. Bez względu na to, jak ciężkie urządzenia sportowe postawimy w naszej strefie, musimy mieć gwarancję, że po ich przestawieniu na posadzce nie powstaną nieestetyczne i niebezpieczne wgniecenia. Zarówno gumowe maty, jak i płyty nie tylko są wyjątkowo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, w tym wgniecenia, co skłania do zastosowania ich w naszej sali treningowej. Ponadto posiadają właściwości antypoślizgowe, wodoodporne i samogasnące.

Znaczna redukcja ryzyka kontuzji

Główną zaletą gumowych bezpiecznych nawierzchni jest ich wyjątkowa elastyczność. Dzięki niej skutecznie amortyzują upadki z wysokości np. drabinek czy huśtawek. Stosując więc, specjalne maty lub płyty gumowe, znacznie redukujemy ryzyko powstania niebezpiecznych urazów. Najwyższą, bezpieczną wysokość upadku wskazuje współczynnik kryterium urazu głowy HIC. Jeśli nawierzchnie różnią się wartością współczynnika należy, nawierzchnię o wyższych parametrach zastosować tam, gdzie ryzyko upadku jest największe.

Wsparcie prawidłowego rozwoju

Firma DBR Bezpieczne nawierzchnie w swojej ofercie, poza najlepszej jakości bezpiecznymi nawierzchniami gumowymi, takimi jak maty, płyty, czy nawierzchnie wylewane posiada również dwu i trójwymiarowe gumowe elementy sensoryczne, które z powodzeniem możemy wkomponować w gumową nawierzchnię. W ten sposób nie tylko wzbogacamy przestrzeń treningową, ale przy okazji nabywamy sprzęt, wspierający prawidłowy rozwój najmłodszych użytkowników. Na powierzchnię posadzki możemy również nanieść dowolnie wybrane, wielobarwne motywy graficzne, zachęcające do treningów.