Crack od Dark Labs – nasza opinia

Crack marki Dark Labs, to jeden z najpopularniejszych suplementów przedtreningowych w naszym kraju, który swoją popularność zyskał za sprawą niezwykle skutecznego składu, balansującego na granicy legalności. Ten chwalony przez osoby aktywne fizycznie z całego świata preparat, łączy w sobie bardzo dużą dawkę komponentów pobudzających z tak zwanymi pomperami, czyli składnikami podwyższających poziom tlenku azotu, a tym samym zwiększającym ukrwienie tkanki mięśniowej. Jak zatem wypada w naszych oczach? Jeżeli widzieliście już nasze opinie białka Whey C6 od Hi Tec Nutrition, czas zapoznać się z subiektywną opinią naszej redakcji na temat przedtreningówki Crack marki Dark Labs!

Crack – jak oceniamy?

Na początek weźmy pod lupę skład Cracka, a w nim znajdziemy między innymi cytrulinę, beta alaninę, agmatynę, argininę, kofeinę czy zapomnianą już przez wielu geranaminę. Jest to więc połączenie naprawdę dobrze wyglądających komponentów, których ilość zależy od próbowanej porcji. Sam producent zaleca rozpoczęcie od jednej miarki produktu, czyli 8.5g proszku, w którym znajdziemy:

 • Citrulline Malate (2:1) – 4000 mg
 • Beta Alanine – 1500 mg
 • Agmatine Sulfate – 750 mg
 • Arginine Nitrate – 500 mg
 • Beet Root Powder – 500 mg
 • L-Norvaline – 125 mg
 • Choline Bitartrate – 250 mg
 • Caffeine Anhydrous – 200 mg
 • Geranamina (1,3 Dimetyloamina HCL) – 60 mg
 • Sceletium Tortuosum Extract – 12.5 mg
 • Grains of Paradaise (seed) – 7.5 mg

A jak Crack wygląda cenowo? W zależności od wybranego sklepu, kupimy go za kwotę 159 zł, w której otrzymamy 340 g produktu, zawierającego 40 porcji po 8.5g, lub jeżeli jesteśmy odporni na działanie komponentów pobudzających i pompujących, otrzymamy 20 porcji po 17g. Płacimy więc około 4 zł za porcję 8.5g i 8 zł za porcję 17g, co nie wydaje się wygórowaną ceną, biorąc pod uwagę naprawdę bogaty skład. Warto zaznaczyć również, że produkt jest dostępny w kilku bardzo ciekawych smakach, takich jak:

 • Orange Blast
 • Rocket Tropical Punch
 • Very Dark Berry

Opinie naszej redakcji przedtreningówki Crack

Jak więc Crack marki Dark Labs wypada w oczach naszej redakcji? Nie będziemy owijali w bawełnę, jest to bardzo dobry produkt, choć nie należy do najtańszych! Jego największymi zaletami jest intensywne pobudzenie, wysokie skupienie i… naprawdę przyjemne smaki. Przejdźmy zatem do poszczególnych ocen:

SMAKI 9/10 – oczywiście smak to kwestia bardzo subiektywnej oceny, ale przy jednym byliśmy zgodni – Crack w każdej formie smakuje bardzo dobrze! Próbowaliśmy go zarówno z niedużą ilością wody, jak i w formie półlitrowego napoju, i tutaj w jednej jak i drugiej sytuacji każdy ze smaków był wyczuwalny. Te nie były zbyt kwaśne, ani zbyt słodkie, a jak wiemy w przypadku niektórych suplementów przedtreningowych może to powodować problemy. Mieliśmy okazję testować wszystkie warianty smakowe, które poukładaliśmy od najlepszego do najgorszego:

 1. Rocket Tropical Punch
 2. Very Dark Berry
 3. Orange Blast

POBUDZENIE 9/10 – widząc skład, mieliśmy duże oczekiwania co do pobudzenia, i nie zwiedliśmy się! Crack pobudza tak, jak powinien pobudzać suplement przedtreningowy. Już około 30-40 minut po wypiciu porcji czuć przypływ energii, który z każdą kolejną minutą nie maleje, i utrzymuje się do końca 1-2 godzinnego treningu. Jedynym minusem jest problem z późniejszym uśnięciem, zwłaszcza jeżeli sesję treningową wykonuje się pod wieczór. W naszym przypadku trening kończył się w okolicach godziny 17-18, a mimo to zdarzały się problemy z zasypianiem jeszcze o godzinie 23-24.

POMPA MIĘŚNIOWA 7/10 – połączenie wysokiej zawartości cytruliny, argininy i sproszkowanego buraka, gwarantuje uczucie pompy mięśniowej na wysokim poziomie, i tak właśnie jest w przypadku Cracka. Tę można poczuć już podczas rozgrzewki, i co istotne, utrzymuje się praktycznie do samego końca treningu, trwającego 1-2 godziny.

WYTRZYMAŁOŚĆ 9/10 – naszym zdaniem jest to jeden z największych atutów Cracka, który znacząco poprawia jakość wykonywanego treningu. Pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami nie chce się czekać, a przerwy robione między seriami skraca się do minimum. Jego działanie testowaliśmy zarówno na treningach siłowych trwających 1-2 godziny, jak i treningach siłowych połączonych z treningami cardio, które trwały łącznie około 3 godzin – przy każdej sesji, Crack w pełni spełniał swoje zadanie.

SKUPIENIE 7/10 – w kwestii skupienia nikt z nas nie odczuwał fajerwerków, ale z drugiej strony każda z osób testujących Cracka, nie mogła się doczekać robienia kolejnego ćwiczenia, tak więc z czystymi sumieniami oceniamy w pełni pozytywnie ten element.

ROZPUSZCZALNOŚĆ 10/10 – każdy smak Cracka w połączeniu z wodą rozpuszcza się idealnie. Do mieszania suplementu używaliśmy zarówno szejkera, jak i mieszaliśmy zwykłą łyżeczką, i w każdym ze sposobów produkt w pełni się rozpuszczał, nie pozostawiając grudek.

CENA 7/10 – biorąc pod uwagę że osoby częściej stosujące suplementy przedtreningowe mogą być odporne na porcję 8.5g, ich koszt porcji 17g to 8 zł. Nie jest to więc zbyt wygórowana cena, ale nie jest to też najmniejsza kwota z jaką mieliśmy do czynienia podczas testowania przedtreningówek. Warto jednak zaznaczyć że skład Cracka jest naprawdę bogaty, tak więc kwota jest jak najbardziej uzasadniona.

CAŁOKSZTAŁT 8/10 – Crack jako suplement przedtreningowy zdecydowanie spełnia swoją rolę. Robi wszystko to, co powinna robić dobra przedtreningówka, czyli pobudza, pompuje i zwiększa wytrzymałość. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić swoje osiągi, lub szukają produktu, który wspomoże ich trening w te gorsze dni. Czego chcieć więcej? Może nieco mniejszej ceny, jednak gratulujemy produktu, i trzymamy kciuki za utrzymanie tak wysokiego poziomu! 😉