Impact Whey marki MyProtein – nasza opinia

Impact Whey marki MyProtein to jedna z najpopularniejszych pozycji na rynku suplementów diety, stosowana przez sportowców z całego świata. Jest to wegetariańska odżywka białkowa, bazująca na koncentracie białka serwatkowego (WPC), dostępna w kilkudziesięciu różnych smakach. Charakteryzuje się wysoką zawartością białka w suchej masie, sięgającą 82%, oraz dużą zawartością aminokwasów rozgałęzionych (BCAA), w ilości 4.5g na porcję. Jest to więc odżywka zdecydowanie warta uwagi, zwłaszcza ze względu na ogromny wybór dostępnych smaków. Jak zatem wypadła w naszych oczach? Zapraszamy do zapoznania się z subiektywną opinią naszej redakcji!

Impact Whey – jak oceniamy?

W zależności od celu, odżywka białkowa jest jedynie uzupełnieniem diety, dlatego w dzisiejszej recenzji pominiemy działanie i weźmiemy pod uwagę kilka innych kryteriów, którymi zazwyczaj kierujemy się podczas wyboru tego rodzaju produktów. Na początek, weźmy więc pod lupę skład, i tutaj już na początku spotkało nas pewne rozczarowanie. Jak podaje producent, we wszystkich smakach na pierwszym miejscu znajduje się koncentrat białka serwatkowego, którego zawartość waha się od 90 do 96%, a co za tym idzie zawartość białka w porcji może się znacząco różnić! Jeżeli więc szukamy produktu, który przy niewielkiej porcji zapewni nam wysoką podaż białka, warto wcześniej dokładnie sprawdzić informacje żywieniowe dostępne na opakowaniu. Kolejnymi komponentami są emulgatory (lecytyna sojowa), aromaty i substancje słodzące w postaci sukralozy. Niektóre smaki (głównie te czekoladowe) zawierają także prawdziwe kakao, co zdecydowanie jest plusem i wpływa bardzo pozytywnie na odczucia smakowe. Warto również zaznaczyć, że producent umieścił na stronie informację mówiącą o tym, że zawartość 21g białka na porcję 30g proszku dotyczy… wersji bezsmakowej, co oznacza, że w przypadku niektórych smaków, ta zawartość może być niższa.

Wartości odżywcze Impact Whey Myprotein (porcja 30g):

  • Energia – 103 kcal
  • Białko – 21g
  • Węglowodany – 1.0g
  • Tłuszcz – 1.3g

A jak Impact Whey marki MyProtein wygląda cenowo? Wszystko zależy od punktu, w którym zamierzamy zrobić zakupy. Ceny wahają się od 49 zł do 119 zł za opakowanie 1000g, tak więc są na bardzo zróżnicowanym poziomie. I choć cena w zależności od punktu może być bardzo atrakcyjna, lub bardzo wysoka, to zdecydowanym autem odżywki białkowej Impact Whey jest dostępność wielu różnych smaków, dzięki czemu te mniej, jak i bardziej wymagające osoby z pewnością znajdą coś dla siebie. Podsumowując, Impact Whey marki MyProtein kupimy w cenie:

  • 1000 g – od 49 zł do 69 zł (od 1.48 zł do 3.60 zł za porcję 30g)
  • 2500 g – od 119 zł do 199 zł (od 1.43 zł do 2.39 zł za porcję 30g)

Redakcyjne opinie białka Impact Whey marki MyProtein

Jak zatem Impact Whey marki MyProtein wypada w oczach naszej redakcji? Naszym zdaniem jest to dobry produkt, warty tej niższej ceny. Jego największymi zaletami jest dostępność wielu smaków, wysoka zawartość aminokwasów rozgałęzionych w porcji oraz krótki skład. Przejdźmy więc do poszczególnych ocen:

SMAKI 7/10 – oczywiście smak to kwestia bardzo subiektywnej oceny, ale wśród osób testujących Impact Whey opinie były w większości zgodne – zarówno z wodą, mlekiem jak i jogurtem naturalnym białko smakuje całkiem dobrze. Mieliśmy okazję testować kilka różnych wariantów, które poukładaliśmy od najlepszego do najgorszego:

  1. CARMEL BROWNIE – zdecydowanie najlepszy smak, który był wersją limitowaną wydaną w listopadzie 2020 roku. Można było w nim odczuć wyrazisty smak czekolady połączonej z karmelem, przypominające bardzo popularny deser. W każdym z testowanych wariantów smakował podobnie, z tą różnicą, że z wodą był nieco mniej słodki.
  2. MANGO – bardzo wyrazisty owocowy smak, przypominający lody o smaku mango. Ten nieco mniej przypadł nam do gustu, gdyż w połączeniu z mlekiem, można było wyczuć chemiczny posmak, którego nie odnotowaliśmy łącząc go z wodą lub jogurtem naturalnym.
  3. SPECULOOS – jest to smak niezbyt popularnych w naszym kraju ciasteczek Świętego Mikołaja, które powstają głównie w Belgii i Holandii, na bazie mąki pszennej i przypraw korzennych. Jeżeli zaś o chodzi o odwzorowanie smaku Speculoos w produkcie Impact Whey, to rzeczywiście był on bardzo podobny do oryginalnych ciasteczek, a najbardziej wyczuwalnymi nutami był cynamon oraz słodkość.
  4. CHOCOLATE COCONUT – zdecydowanie najgorszy z testowanych smaków, nie przypominający ani czekolady, ani kokosa. W każdym z wariantów wyczuwaliśmy nieprzyjemny chemiczny posmak, kojarzący się aromatem czystego alkoholu.

PIANA 8/10 – odżywkę przyrządzaliśmy na cztery różne sposoby, i przy każdym z nich piana nie była zbyt wielka. Pierwszy sposób to szejker z wodą i odżywką, drugi to szejker z mlekiem i odżywką, trzeci to miksowanie blenderem odżywki z wodą, i czwarty to miksowanie blenderem odżywki z mlekiem. Największą pianę uzyskaliśmy podczas mieszania Impact Whey z wodą w szejkerze, choć tak jak w większości dobrych jakościowo produktów bywa, po kilku minutach opadła, a napój był gotowy do spożycia. Jeżeli jednak chcemy uzyskać odżywkę bez piany, najlepiej zmiksować ją z mlekiem, używając do tego blendera.

ROZPUSZCZALNOŚĆ 10/10 – rozpuszczalność przetestowaliśmy w podobny sposób, jak powstawanie piany, czyli mieszając Impact Whey na 4 różne sposoby. W każdym z testowanych sposobów nie zauważyliśmy większych grudek i za każdym razem odżywka w pełni rozpuszczała się w wybranym płynie.

CENA 6/10 – ceny niestety znacząco się różnią, dlatego pojedyncza porcja w niektórych przypadkach może kosztować nas tylko 1.48 zł lub aż 3.60 zł. Według nas, biorąc pod uwagę zawartość białka w porcji, jest to cena umiarkowana, ale bez fajerwerków.

CAŁOKSZTAŁT 7/10 – mając na uwadze wszystkie powyższe elementy, czyli skład, smaki, cenę, rozpuszczalność i pianę, musimy przyznać, że Impact Whey od marki MyProtein to przyzwoita propozycja, która z pewnością niektórym osobom przypadnie do gustu. I choć zawiedliśmy się na składzie i cenie, to ilość dostępnych smaków powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy też do odwiedzenia innych wpisów z działu recenzje, w którym bierzemy pod lupę produkty takie jak Crack marki Dark Labs oraz Whey C6 marki Hi-Tec.