Whey C6 od HI Tec Nutrition – nasza opinia

Whey C6 marki Hi Tec Nutrition, to wręcz kultowa pozycja na rynku suplementów diety. Jest to niezwykle popularna odżywka białkowa, łącząca w sobie ultrafiltrowany koncentrat białka serwatkowego (WPC), izolat białka serwatkowego (WPI) i hydrolizat białka serwatkowego (WPH). Charakteryzuje się wysoką zawartością białka w suchej masie, sięgającą aż 85%, a skład został dodatkowo wzbogacony o enzymy proteolityczne z ananasa i papai, czyli substancje wzmagające biodostępność białek, oraz L-leucynę i L-glutaminę. Jak więc widać, jest to odżywka warta uwagi, zwłaszcza biorąc pod uwagę niezbyt wygórowaną cenę. Jak wypadła w naszych oczach? Zapraszamy do zapoznania się z subiektywną opinią naszej redakcji!

Whey C6 – jak oceniamy?

Odżywka białkowa jest jedynie uzupełnieniem diety, w związku z czym ciężko oceniać ją pod kątem działania, dlatego pod uwagę wzięliśmy kilka innych kryteriów, którymi zazwyczaj kierujemy się podczas wyboru tego rodzaju produktów. Zacznijmy więc od składu, a tutaj Whey C6 prezentuje się naprawdę dobrze. Jak podaje producent, na pierwszych miejscach znajduje się mieszanina białek serwatkowych (z mleka): koncentrat białek serwatkowych, ultrafiltrowany koncentrat białek serwatkowych, izolat białek serwatkowych (filtrowany metodą cross-flow), izolat białek serwatkowych (izolowany metodą chromatografii jonowymiennej), hydrolizat koncentratu białek serwatkowych, oraz hydrolizat izolatu białek serwatkowych, a tuż za nimi L-leucyna i L-glutamina. Jest to więc miks wysokiej jakości szybko wchłanialnych białek, z dodatkiem aminokwasów. Hi Tec Nutrition zaznacza że zawartość białka w suchej masie sięga aż 85%, co daje nam średnią wartość na poziomie 24.9g białka przy porcji 30g proszku, co według nas jest świetnym wynikiem. A jak przedstawiają się dokładne wartości?

Wartości odżywcze Whey C6 (porcja 30g):

 • Energia – 108 kcal
 • Białko – 24.9 g
 • Węglowodany – 1.0 g
 • Tłuszcz – 0.5 g

Zawartość witamin w Whey C6 (porcja 30g):

 • witamina E – 3,0 mg
 • witamina C – 20,0 mg
 • tiamina (witamina B1) – 0,275 mg
 • ryboflawina (witamina B2) – 0,35 mg
 • niacyna (witamina B3) – 4,0 mg
 • witamina B6 – 0,35 mg
 • kwas foliowy – 50 µg
 • witamina B12 – 0,625 µg
 • biotyna (witamina H) – 12,5 µg
 • kwas pantotenowy (witamina B5) – 1,5 mg

A jak Whey C6 wygląda cenowo? Oczywiście wszystko zależy od sklepu, ale opakowanie 1000g można kupić już za 49 zł, zaś maksymalna kwota na jaką się natknęliśmy to 69 zł. Są też dostępne większe opakowania, mieszczące 2250g proszku, których cena waha się od 99 zł, do 149 zł. Jest to zatem atrakcyjna cena, zwłaszcza biorąc pod uwagę bardzo dobry skład. Warto zaznaczyć również, że produkt jest dostępny w kilkunastu pysznych smakach, tak więc zarówno te mniej, jak i bardziej wymagające osoby z pewnością znajdą coś dla siebie. Podsumowując, Whey C6 kupimy w cenie:

 • 1000 g – od 49 zł do 69 zł (od 1.48 zł do 2.09 zł za porcję 30g)
 • 2250 g – od 99 zł do 149 zł (od 1.32 zł do 1.98 zł za porcję 30g)

Redakcyjne opinie białka Whey C6

Jak zatem Whey C6 od Hi Tec Nutrition wypada w oczach naszej redakcji? Naszym zdaniem jest to świetny produkt, zdecydowanie wart swojej niewielkiej ceny! Jego największymi zaletami jest wysoka zawartość białka w suchej masie produktu, doskonała kompozycja szybko wchłanialnych frakcji oraz przepyszne smaki! Przejdźmy więc do poszczególnych ocen:

SMAKI 9/10 – oczywiście smak to kwestia bardzo subiektywnej oceny, ale przy jednym byliśmy zgodni – większość z nich smakuje doskonale zarówno z wodą, mlekiem, jak i jogurtem naturalnym. Mieliśmy okazję testować kilka różnych wariantów, które poukładaliśmy od najlepszego do najgorszego:

 1. Czekolada-Kokos – wyrazisty smak czekolady połączonej z kokosem, przypominający popularne batony Bounty, co daje idealną kompozycję.
 2. Słony Karmel – wyraźnie odczuwalny smak karmelu, który jest przełamany delikatną słonością, co razem daje przepyszny posmak.
 3. Ciastko z kremem – bardzo delikatny smak, nie jest zbyt słodki, choć dla niektórych może być zbyt słabo wyczuwalny.
 4. Mango-Cytryna – zdecydowanie przeważa cytryna, przez co jest to wariant bardzo orzeźwiający i świetnie komponujący się z owocowymi deserami.
 5. Potrójne lody – przypomina połączenie trzech różnych smaków, czekolady, truskawki i wanilii. Jest słodki, dlatego osobom lubiącym nieco bardziej zrównoważone smaki, polecamy łączenie go z wodą.
 6. S’Mores – smak podobny do ciastka z kremem, choć nieco słodszy. Doskonale sprawdza się zwłaszcza w połączeniu z jogurtem naturalnym, w formie polewy do posiłków na słodko lub deserów.
 7. Marcepan – delikatny wariant, który nie jest zbyt słodki, i w którym można odczuć subtelny marcepan.
 8. Kawa mrożona – smak z dodatkiem prawdziwej kawy, przez co w niektórych momentach czuć niewielką goryczkę, ale w połączeniu z mlekiem jest bardzo smaczny, co z pewnością docenią kawosze.

PIANA 8/10 – odżywkę przyrządzaliśmy na cztery różne sposoby, i przy każdym z nich piana była znikoma. Pierwszy sposób to szejker z wodą i odżywką, drugi to szejker z mlekiem i odżywką, trzeci to miksowanie blenderem odżywki z wodą, i czwarty to miksowanie blenderem odżywki z mlekiem. Największa piana utworzyła się podczas mieszkania Whey C6 z wodą w szejkerze, choć po kilku minutach opadła, a napój był gotowy do spożycia, a brak piany uzyskaliśmy miksując blenderem odżywkę z mlekiem.

ROZPUSZCZALNOŚĆ 10/10 – rozpuszczalność testowaliśmy w taki sam sposób jak powstawanie piany, czyli mieszając Whey C6 zarówno w szejkerze, jak i przy pomocy blendera. Według nas jest ona idealna – za każdym razem odżywka rozpuszczała się w całości, bez względu czy używaliśmy wody, czy mleka.

CENA 9/10 – biorąc pod uwagę że w przypadku opakowania 1000g, płacimy za porcję 30g od 1.48 zł do 2.09 zł, jest to naszym zdaniem świetna cena! Dlaczego? Ponieważ kupujemy odżywkę białkową z naprawdę dobrym składem, od znanego producenta, oferującego doskonałe smaki, a płacimy za nią tyle, co za preparaty z niższej półki.

CAŁOKSZTAŁT 9/10 – biorąc pod uwagę wszystkie elementy, czyli skład, smaki, cenę, rozpuszczalność i powstającą pianę, musimy stwierdzić że jest to jedna z najlepszych dostępnych na rynku odżywek białkowych. Whey C6 od Hi Tec Nutrition jest produktem idealnie zbilansowanym, w którym za niewielką cenę, otrzymujemy połączenie trzech wysokiej jakości szybko wchłanialnych białek, oferowanym w kilkunastu pysznych smakach. Czego chcieć więcej? Gratulujemy produktu, i trzymamy kciuki za utrzymanie tak wysokiego poziomu!