Gdy pogoda nie zachęca do treningów plenerze, pozostaje nam przygotowanie domowej strefy rekreacji i relaksu z salą zabaw dla najmłodszych i mini siłownią  dla pozostałych domowników. Najważniejszą rolę w tym projekcie, poza ostatecznym wyposażeniem będzie oczywiście odgrywać odpowiednio dopasowana nawierzchnia, posiadająca właściwości antypoślizgowe i amortyzujące, która będzie stanowić podstawę bezpieczeństwa użytkowania obiektu.

Maty amortyzujące upadki

Jeśli szukamy ekonomicznych i trwałych rozwiązań, optymalną propozycją będą gumowe maty przerostowe, czyli ażurowe powierzchnie, powstałe z granulatu gumowego, posiadające wysokie właściwości amortyzujące. Określający je współczynnik urazu głowy HIC, gwarantuje bezpieczeństwo upadków z wysokości do 3,0 metrów, a więc z niemal każdej, standardowej huśtawki, czy zjeżdżalni, którą zechcemy umieścić w naszej sali zabaw. Ograniczymy wyłącznie potencjał estetyczny, ponieważ maty ażurowe występują wyłącznie w jednym, czarnym kolorze.

Wyjątkowa aranżacja strefy

Dużo więcej możliwości estetycznych natomiast daje zastosowanie klasycznych, gumowych nawierzchni bezpiecznych takich, jak specjalne, w pełni zabudowane maty na plac zabaw, płyty gumowe, czy nawierzchnie wylewane. Zastosowanie właściwego podłoża na plac zabaw nie tylko zapewni asekurację ewentualnych upadków, ale też pozwoli na uzyskanie dużo większego potencjału estetycznego. W tę nawierzchnię możemy także wkomponować dwu i trójwymiarowe elementy sensoryczne, wspierające prawidłowy rozwój najmłodszych. Gumowa nawierzchnia bezpieczna doskonale sprawdzi się na całej powierzchni domowej strefy rekreacyjnej, tak w części zabaw dla dzieci jak i rekreacji pozostałych domowników.

Fachowiec ku pomocy

Gdy już podejmiemy decyzję i wybierzemy konkretny rodzaj nawierzchni, przed jej zastosowaniem warto wyjątkową uwagę zwrócić na ukształtowanie terenu, na którym ją zamontujemy. Dużym ułatwieniem będzie możliwość przycinania nawierzchni gumowych, zwyczajnym nożykiem do tapet. Dzięki temu możemy je układać według własnego pomysłu i koncepcji. Dlatego przed rozpoczęciem pracy warto poradzić się doświadczonego producenta, który znajdzie dla nas najlepsze rozwiązania. Sprawdzoną pomoc uzyskamy na pewno w firmie Flexizone, która w swojej ofercie poza wysokiej jakości produktami, proponuje właśnie profesjonalną pomoc doradczą w procesie realizacji projektu.