SKALPEL – Ewa Chodakowska

SKALPEL to jeden z najpopularniejszych systemów treningowych Ewy Chodakowskiej, który swoją popularność zyskał przede wszystkim ze względu na wysoką efektywność. Na efekty treningu nie musimy bowiem czekać zbyt długo, a same zmiany widać już po 2-3 tygodniach, mimo że wykonywane ćwiczenia nie wymagają od nas zbytniej intensywności. Jakie są zatem zasady tego systemu treningowego i jakie efekty możemy na nim uzyskać? Zapraszamy do krótkiej lektury!

SKALPEL – zasady treningu Ewy Chodakowskiej

System treningowy SKALPEL, którego autorem jest Ewa Chodakowska, ma działać na nasze ciało dosłownie jak skalpel chirurga plastycznego – jego głównym celem jest wyrzeźbienie, ujędrnienie i wysmuklenie. Sam trening bazuje na prostych i precyzyjnych ćwiczeniach, podczas których niezwykle istotna jest kontrola ruchu. I choć wydaje się że nie są one zbyt skomplikowane, to w rzeczywistości niektóre z nich okazują się bardzo wymagające.

SKALPEL trwa 40 minut i składa się głównie z ćwiczeń angażujących wszystkie partie mięśniowe, a w szczególności brzuch, ramiona, pośladki i uda. Odpowiedni dobór ćwiczeń ma na celu wzmocnienie i wydłużenie mięśni, oraz ujędrnienie skóry. Jakie są więc najważniejsze zasady treningu SKALPEL Ewy Chodakowskiej? Należy pamiętać przede wszystkim o:

  • kontroli każdego ruchu, aby nie przyspieszać i nie zwalniać podczas treningu, jeżeli nie jest to wymagane,
  • równomiernym oddychaniu, tak aby robić wydech przy napinaniu mięśni i wdech przy rozluźnianiu,
  • utrzymaniu stałego napięcia mięśni,
  • dostosowaniu ilości powtórzeń do własnej wytrzymałości,
  • regularnym treningu, minimum 3-4 razy w tygodniu, zachowując 1 dzień odstępu między ćwiczeniami.

SKALPEL – efekty treningu Ewy Chodakowskiej

SKALPEL jak każdy inny system treningowy, nie przyniesie rezultatów, bez odpowiedniego jadłospisu. Tak więc w celu osiągnięcia najlepszych efektów, należy obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, a następnie odjąć od niego 200-300 kalorii – w ten sposób uzyskamy deficyt kaloryczny, który pozwoli na efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. A jak to się przykłada na rezultaty? Oczywiście wszystko zależy od naszego wieku, wzrostu i wagi ciała, ale przyjmując średnie wartości, 40-minutowy trening pomoże nam spalić od 350 do 450 kalorii, co w przypadku wykonywania regularnych ćwiczeń powinno przełożyć się na utratę około 1-2 kilogramów tygodniowo.

SKALPEL wpływa jednak nie tylko na samą sylwetkę, ale i zdrowie. Jego regularne wykonywanie pozwala na wyregulowanie ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu, a oprócz tego oczyszcza organizm z toksyn i zwiększa jego wytrzymałość.

Pełny trening dostępny tutaj:

Zapraszamy też do odwiedzenia innych wpisów z działu trening, w których między innymi przedstawiamy najlepsze ćwiczenia na triceps oraz wyjaśniamy z czego wynikają problemy ze snem po treningu.