Troska o dobrą kondycję wzroku nie dotyczy tylko osób starszych. O prawidłowe widzenie powinien troszczyć się każdy z nas, niezależnie od wieku i prowadzonego stylu życia. Tę codzienną troskę warto zacząć od urozmaicenia jadłospisu. Dowiedz się, gdzie kryją się źródła witamin, minerałów i innych składników wpływających korzystnie na wzrok.

Zestaw składników wspierających dobrą kondycję wzroku

Za pomocą zbilansowanej, zróżnicowanej diety udaje się dostarczyć do organizmu witaminy, minerały i inne składniki potrzebne do jego prawidłowej pracy. Dobrze skomponowane menu staje się źródłem również tych składników, które mogą wspierać kondycję wzroku. Należą do nich: 

  • witaminy A, C, E i z grupy B,

  • cynk,

  • kwasy omega-3,

  • luteina

  • zeaksantyna.

Podstawowymi źródłami tych składników w diecie są świeże warzywa i owoce. Pestki dyni i orzechy kryją w sobie witaminę E, a produkty pełnoziarniste i strączki – witaminy z grupy B. W przypadku kwasów omega-3 istotne jest regularne spożywanie tłustych ryb morskich, na przykład łososia. 

Kompleksy witamin i minerałów w ofercie sklepu Shaman.pl

Co można zrobić, jeśli razem ze stosowaną dietą nie udaje się dostarczyć tych składników w odpowiedniej ilościach? Gdzie szukać wsparcia przy stosowaniu diet wykluczających? W roli dodatkowego wsparcia w uzupełnianiu jadłospisu w brakujące składniki może sprawdzić się suplementacja. Wysokiej jakości kompleksy witamin, minerałów, roślinnych ekstraktów oraz kwasów tłuszczowych proponuje sklep internetowy Shaman.pl.

W asortymencie tego sklepu znajdziesz kilkuskładnikowe lub naprawdę bogate kompleksy składników, na przykład witaminy Swanson. Wybór produktów robi wrażenie, a dzięki temu, że są one stworzone przez znakomite marki (także NOW Foods), można być spokojnym o najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Zachęcamy do przejrzenia opinii zadowolonych klientów sklepu. 

Aby wspierać zdrowie oczu, oprócz przestrzegania właściwej diety i gdy jest to niezbędne – stosowania suplementacji, warto pamiętać o znaczeniu wypoczynku i aktywności fizycznej dla naszego samopoczucia. Regularne spacery i ćwiczenia na świeżym powietrzu, najlepiej w otoczeniu natury, są szczególnie polecane osobom, których oczy są zmęczone po całym dniu pracy biurowej lub nauki przy komputerze.